Yaz Stajı I Hakkında

Bir değişiklikten dolayı Yaz Stajı I, bu yaz Konak Çınarlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde yapılamayacaktır.

 

Makine Mühendisliği internet sayfasındaki formlar sekmesindeki ( http://me.ikc.edu.tr/S/15122/staj-formlari ) Makine Mühendisliği Bölümü Staj Uygulama Esasları uyarınca öğrencilerin özellikle talaşlı imalat olmak üzere aşağıdaki şartları mümkün olduğunca çok sağlayan bir staj yeri bulmaları gerekmektedir:

 

(Aşağıdaki metin Staj Uygulama Esasları'ndan alıntıdır)

 

YAZ STAJI - I KAPSAM VE İÇERİĞİ 

Yaz Stajı I kapsamında Makine Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin Talaşlı Şekillendirme, Döküm, Plastik Şekillendirme ve Kaynak gibi bölümlerde stajlarını yapmaları gerekmektedir. Yaz Stajı I öğrencilerinin bu konular kapsamındaki pratik uygulamaları yanısıra, malzeme ve ölçme tekniği konularında da pratik bilgiler alması amaçlanmaktadır. Öğrenci, Talaşlı Şekillendirme bölümü ve mümkün olduğunca yukarıda sıralanan bölümlere sahip bir kuruluşta atölye stajını yapar.

 

 

Ayrıca Madde 19'da belirtildiği gibi staj yerinde en az 1 Makine Mühendisi ve tercihen en az 20 kişi çalışıyor olmalıdır.

 

 

Bahsi geçen şartlara uygun bir staj yeri ile anlaşan öğrencilerin 16 Mayıs 2017 Salı tarihine kadar Form 1'i,  "Staj Uygulama Esasları" 29. maddesinde belirtildiği şekilde doldurması gerekmektedir (3. sayfaya ek olarak diğer sayfaların da staj yeri tarafından doldurulup bölüm staj komisyonu tarafından onaylanması gerekmektedir).

 

NOT: Tüm öğrencilerin staj öncesi, staj sırası ve staj sonrası aşamalar için "Staj Uygulama Esasları'nı" okuması gerekmektedir.

Başa Dön